Terug naar overzicht | 14 mei 2025

Viering van de voortgang in Dubbeldam

Samen met opdrachtgever Trivire werken aan de toekomst van Dubbeldam. Op vrijdagmiddag 9 mei 2025 vierden we samen met bewoners, samenwerkingspartners en wethouder Tanja de Jonge (Klimaat, Energie en Milieu) de voortgang van een grootschalige verduurzamingsaanpak in de Dordtse wijk. Bijna 300 sociale huurwoningen zijn inmiddels verduurzaamd. Binnenkort volgen nog 57 woningen. Alle verduurzaamde woningen hebben nu energielabel A, voelen comfortabel aan en hebben een nieuwe, frisse uitstraling. Maar er gebeurt meer in Dubbeldam: Trivire sloopt ook verouderde huurwoningen en bouwt nieuwe, toekomstbestendige woningen terug.

RGS samenwerking symbolisch bezegeld

Tijdens de feestelijke bijeenkomst in de Acaciastraat keken Trivire en Zwaluwe Bouw samen met bewoners en betrokkenen terug én vooruit. Zij bevestigden op symbolische wijze hun samenwerking, met als doel: passende, betaalbare en duurzame woningen realiseren voor zowel jonge gezinnen als senioren – nu en in de toekomst.

Elk deel van Dubbeldam krijgt wat het nodig heeft

Omdat elk gebied in Dubbeldam een andere aanpak vraagt, heeft Trivire de wijk opgedeeld in deelprojecten. In de zomer van 2022 startte deelproject 1. Er vonden verduurzamingswerkzaamheden plaats aan de Koningstraat, Stadhouderstraat, Lijsterbesstraat, Magnoliastraat, Goudregenstraat, Berkenlaan en Platanenlaan. Met de oplevering van 24 woningen aan de Acaciastraat is deelproject 1 in april 2025 afgerond. De woningen kregen een nieuw dak, geïsoleerde gevels en een strakke afwerking met steenstrips. “Elk woonblok heeft een eigen, herkenbare uitstraling gekregen,” vertelt projectmanager Hein van Corven. Tijdens de bijeenkomst droeg het eerste projectteam het stokje over aan het volgende team. Zij gaan aan de slag met de verduurzaming van ruim 50 eengezinswoningen aan de Nijhofflaan, Damstraat en Van Deysselstraat.

Niet alles valt te verduurzamen

Sommige woningen verkeren in zo’n slechte staat dat verbeteren geen optie is. Dit geldt voor 114 sociale huurwoningen aan de Damstraat, Couperusstraat, Dubbeldreef, Gorterstraat, Verweystraat en de Mérodestraat. De eerste fase begint in het najaar van 2025, met de sloop van woningen in de Mérodestraat en Gorterstraat. Daarna volgt de bouw van gelijkvloerse, levensloopbestendige woningen voor senioren. “We doen ons best om bewoners die niet buiten de wijk willen wonen een nieuwe plek in Dubbeldam te bieden,” aldus projectleider Corstiaan Geus van Trivire. “Veel bewoners wonen hier al tientallen jaren en voelen zich meer Dubbeldammer dan Dordtenaar.” Vanwege de loyaliteit die veel bewoners voelen ten opzichte van Dubbeldam werden er tijdens de bijeenkomst tasjes uitgedeeld met ‘I love Dubbeldam’.

Dank voor betrokkenheid en inzet

De bijeenkomst was ook een moment van dank. Tinka van Rood, bestuurder van Trivire, bedankte bewoners voor hun betrokkenheid: “De plannen voor de wijk zijn mede dankzij u tot stand gekomen. Daar zijn we ontzettend blij mee.” Michiel Koert, Algemeen Directeur van Zwaluwe Groep, sprak vooral zijn waardering naar alle projectmedewerkers uit: “Ik hoorde van een bewoner dat ze de werklieden gaat missen, vooral het praatje met de bewonersbegeleider. Zo’n opmerking zie ik als een groot compliment voor onze mensen. Ik ben trots op de manier waarop zij bewoners begeleiden tijdens de werkzaamheden.”

Meer nieuws

14 mei 2025

Viering van de voortgang in Dubbeldam

Viering van de voortgang in Dubbeldam

18 april 2025

Een klein gebaar voor een groot team!

Een klein gebaar voor een groot team!

01 april 2025

Nieuwbouw 7 sociale huurwoningen voor Woonkwartier

Nieuwbouw 7 sociale huurwoningen voor Woonkwartier